logo

26 Haziran 2012

KESK’liler “KESK’e dokunma!” dedi

İstanbul’da, aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in bulunduğu 71 kişinin gözaltına alınması protesto edildi

Bugün Türkiye’nin pek çok ilinde KCK adı altında KESK’lilere yönelik operasyonlar yapıldı. KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in aralarında bulunduğu 71 kişi gözaltına alındı. Saat 18.30’da yüzlerce kişi KESK’e yapılan operasyonu protesto etmek için Tünel’den Taksim Meydanı’na yürüdü. Eyleme DİSK, Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, ÖDP, TKP, HDK gibi pek çok örgüt destek verdi.

KESK adına basın açıklamasını okuyan KESK İstanbul Şubeler Platformu Temsilcisi Hüseyin Aydoğan, 71 KESK’linin gözaltına alındığını kaydederek “Bizleri ve mücadelemizi bu tür baskılarla, göz altılarla sindireceklerini sananların büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. KESK olarak her şeye rağmen, bizleri baskı altına almaya çalışan, haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında geçmişte olduğu gibi, bugün de sessiz kalmayacağız.” dedi.

Halkevleri GYK Üyesi İlknur Birol, Milletvekili Musa Çam ve Levent Tüzel, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş konuşma yaparak KESK’e destek verdiler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.