logo

26 Haziran 2012

Kaymakam: “Tahmin yürütmüştüm”

Kader Demiroğlu’nun öldürülmesinden sonra Kaymakam’ın yaptığı açıklamalara tepki gösteren aileye Kaymakam’dan cevap geldi.

 

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 14 yaşındaki Kader Demiroğlu teneffüse çıktığı sırada 55 yaşındaki Metin Arabacı tarafından pompalı tüfekle öldürülmüştü. Kader’in öldürülmesinin ardından Devrek Kaymakamı Hüseyin Öner olayın aileden kaynaklandığına dair şöyle bir açıklama yapmıştı;

“Zanlı, ilişkiye girdikten sonra kızın kendisinden para istemeye devam ettiğini söylüyor. Ayrıca, başka kişilerle arkadaşlık yapmaya başladığını, bunu kıskandığı için de öldürdüğünü ifade ediyor. Gönül ilişkisi ve kıskançlığa bağlı bir olay gibi görünüyor” açıklamasını yapmıştı. Kaymakam’ın açıklamasının ardından aile, bir dilekçe yazarak Kaymakamın olay hakkında hiçbir bilgisi olmadan Kader’i ve ailesini zan altında bırakan sözler kullandığını, bu sözlerinin arkasında duruyor ise hukuki işlem başlatacağını belirtmişti. Kaymakam Hüseyin Öner ailenin dilekçesine cevap yazdı.

Kaymakam yine konuyu saptırıyor
Kaymakam Hüseyin Öner aileye yazdığı cevapta ; “Basın organlarına tarafımdan verilen bilgilerde, olayın faili olarak yakalanan şahsın ilk ele geçirildiğinde verdiği ifadelere dayanılarak, bir tahmin yürütme şeklinde yapılmıştır” diyerek ailenin değil katil zanlısının ifadesini baz aldığını açıkça söylemiştir. Basına çıkan açıklamaların ardından, ailenin dilekçesine verdiği cevapta gönül ilişkisi değil bunun pedofili olduğunu belirten Kaymakam yine Kader’ in öldürülme noktasına gelene kadar sorumluluğunu yerine getirmemesinden bahsetmemiş. Basına ailenin suçlu olduğunu söyleyen Vali, asıl olarak 14 yaşında bir kız çocuğunun öldürülmesini gündem dışı tutarak Münevver Karabulut cinayetinde Eminyet Müdürü’nün yaptığı açıklamalar gibi aileyi suçlayarak kendilerini konudan bağımsız görüyorlar.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.