logo

23 Haziran 2012

Masalı bırak gereğini yap!

İstanbul’da polisin sokak ortasında işkence yaptığı Ahmet Koca hakkında “polise mukavemet ve hakaret’ten soruşturma açıldı. Polisler hakkında açığa almaktan başka bir işlem yapılmadı. İşkence yapan polisler Koca’nın kendilerine saldırdığını iddia etti.

GÖRÜNTÜLERE RAĞMEN

Sokak ortasında işkenceye uğrayan Ahmet Koca’nın Haseki Hastanesi ve Askeri Hastaneden rapor alamazken Koca’nın şikayetçi olduğu polislerin 5’er günlük iş görmez raporu aldığı ortaya çıktı. 5 günlük rapor alan polisler işkence görüntülerine rağmen Ahmet Koca hakkında şikayetçi oldu. Ahmet Koca hakkında “görevli polise mukavemet ve hakaret”ten soruşturma başlatıldı.

POLİSLER SUÇ BASTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Ahmet Koca’yı döven yedi polis, Koca’nın kendilerine vurduğunu, küfür ve tehdit ettiğini ileri sürdü. Polisler Koca’nın polis aracında başını demirlere vurarak kendini yaraladığını da iddia etti.

İstanbul Fatih’te Ahmet Koca’yı karısı ve çocuklarının gözleri önünde kelepçeleyerek öldüresiye döven polisler kendilerini savundu.

Polisler, olay gecesi tuttukları tutanakta Koca’nın kendilerine vurduğunu, tartakladığını ve küfrettiğini ileri sürdü ve Koca’nın müdahalesi sırasında bir polisin yaralandığını, Koca’nın ise kafasını polis aracındaki demirlere vurarak kendini yaraladığını iddia ettiler.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.