logo

22 Haziran 2012

Zihniyet aynı!

İrlanda’da ve Türkiye’debüyük şoka neden olan cinayetlerin faili olan Türk garsonun davasında sanığın olmadığı ortaya çıktı.

Mahkemenin sanık için cezaevine yazı yazmayı unutması yüzünden sanık mahkemesine gelemedi.

Geçen yıl, Kuşadası’nda öldürülen iki İrlandalı kadının cinayet davasında mahkemenin sanığı duruşmaya çağırmayı unuttuğu ortaya çıktı.

İrlandalı sevgilisinin annesiyle arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan gencin yargılandığı duruşmada utandıran unutkanlık…

Olay geçen yıl Ağustos’ta Aydın, Kuşadası’nda meydana geldi. Garson R.Ç. (17) tatile gelen İrlandalı sevgilisi S. G.’nin (16) annesi Marian Elizabeth Graham (54) ile arkadaşı Cathy Dinsmore’u (40) alışverişe çıkma bahanesiyle babası E.Ç.’nin dükkanına götürdü. Babasının otomobilini alan R.Ç. iki kadını ormanlık alanda, defalarca bıçaklayıp boğazlarını keserek öldürdü. R.Ç. Çocuk Mahkemesi’nde, baba İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacakken, kemik testinde büyük olduğu tespit edilen R.Ç.’nin de babasıyla birlikte yargılanmasına karar verildi. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan duruşmaya Graham’ın çocukları S. G ile D. G. ve Dinsmore’nin kardeşi Michael George Dinsmore katıldı. Davayı çok sayıda yabancı basın mensubu izlerken, polis sıkı güvenlik önlemi aldı. Ancak sanık R.Ç.’nin duruşmaya çağrılması için cezaevine yazı yazılmadığı ortaya çıktı. Bu unutkanlık zabıtlara geçti. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için Eylül ayına ertelendi.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.