logo

22 Haziran 2012

İstanbul’da “Yapabileceğim Bir Şey Var” diyenler toplanıyor

Öğrenci Kolektifleri ‘’Okumuş insan halkın yanındadır’’ diyerek çıktığı yolda, bu yıl 5. kez yoksul mahallelerdeki çocuklarla üniversitelileri buluşturmaya hazırlanıyor. Çocuklara ücretsiz ders vermek isteyen gönüllü üniversiteliler toplanıyor.

14 Temmuz 11 Ağustos tarihlerinde “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” diyerek yoksul mahallelerde çocuklarla buluşacak üniversiteliler toplanıyor. Kampanyanın temel amacı ise üniversitelileri yazları yoksul mahallelerle buluşturarak, hem üniversitenin aydın kimliğini yoksul mahallelere taşımak hem de yoksul çocuklara alternatif ve özgürleştirici bir eğitim sağlamak. Kampanyada öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirecek yöntemler ve alternatif eğitim modelleri deneniyor. Matematik, Türkçe, İngilizce gibi okul derslerinin yanı sıra sinema, tiyatro, resim, müzik, karikatür, çocuk korosu, ritim, yaratıcı yazarlık, satranç, bilim, dil atölyesi, yaratıcı drama, halkoyunları, modern dans, çizgi film gösterimleri, meslek tanıtımları, belgesel atölyesi, yaratıcı işler atölyesi, öykü okuma, bilimsel deneyler gibi çalışmalar da yapılıyor. Ayrıca üniversiteliler verdikleri gönüllülük esasına dayanan derslerle parasız eğitimin mümkün olduğunu da gösteriyor.

AKP’nin 4+4+4’le ‘’dindar nesil’’ yetiştirme projesiyle gericiliğin karşısında bilimi savunmanın daha da önemli hale geldiği şu günlerde fen, deney, evrim dersleriyle çocukların bilimle kaynaşmaları da sağlanıyor.

2008 yılından bugüne yüzlerce öğrenci, onlarca üniversitelinin katılımıyla geçen kampanya bu yıl da gönüllülerini bekliyor. Kampanya hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayınız
Tarih: 26 Haziran Salı
Saat: 13:00
Yer: Kolektif Kültür Merkezi (İstiklal Caddesi, İmam Adnan Sokak No:5/5 Taksim)

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.