logo

21 Haziran 2012

Genelkurmay Uludere katliamını savundu

‘ÖLENLER ARASINDA SİLAHLI TERÖRİSTLER VARDI’ DEDİ

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Uludere katliamında ölenler arasında PKK’lilerin de olduğunu söyleyerek katliamı savundu. Başbakan Erdoğan, katliamdan sonra yaptığı ilk açıklamada TSK’ya “hassasiyeti” için teşekkür etmişti!
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), PKK’nin üssü olan Kandil’i yok edebilecek güce sahip olduğunu öne süren Özel, Kandil’e vurabilmenin 3 şarta bağlı olduğunu anlattı. Özel bunları, ‘devlet kararı olması, ABD’nin ikna edilmesi ve muhtemel ağır kayıplara karşı kamuoyunun hazırlıklı olması’ olarak aktardı.Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve arkadaşlarını kabulde konuştu. Uludere katliamında ölenler arasında ‘silahlı teröristler’ bulunduğunu savunan Özel’in, “Biz ulaştığımızda silahlar toplanmıştı. Bu gerçekler yakında ortaya çıkar” dediği öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanmasına soğuk yaklaşan Necdet Özel, gerekçe olarak 27 Mayıs darbesini gösterdi. Necdet Özel, “terörle mücadele” eden askerlere de tıpkı MİT Müsteşarı’na tanınan yasal koruma kalkanı gerektiğini savundu.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.