logo

14 Haziran 2012

“İki Dilli Kitap” Kırk Diken – Forty Thorns

“İki Dilli Kitap” Kırk Diken – Forty Thorns

 Amerikalı yazar Marmaris’te

 

 

 

 

 

 

 

2011 – 2012’de  Remzi Kitabevi’nin ‘en çok satanlar’ listelerinde yer alan Kırk Diken’in yazarı Judy Light Ayyıldız, imza günü için Marmaris’e geldi.  Gerçek bir yaşam öyküsünün romanı olan Kırk Diken,  edebi roman dalında 2012 Los Angeles JXP Media Kitap Ödülü’nün de sahibi.

Marmaris TV ve Point Center’ın davetlisi olarak dört günlüğüne Marmaris’i ziyaret eden Ayyıldız, Türkiye’nin gelini olarak yazdığı kitapla Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de ilgi toplamaya devam ediyor.

Ege ve Akdeniz kitap turunun bir durağı olarak Marmaris’e uğrayan yazar 16 Haziran Cumartesi günü saat 17.00- 19.00 arası Point Center’da iki dilde, ayrı ayrı İngilizce ve Türkçe olarak basılmış eseri Kırk Diken – Forty Thorns’u imzalayacak.

Etkinlikte, Türk Edebiyatı’nın ve basın camiasının ismi Leyla İsmier Özcengiz de bulunacak.

2011 sonunda Leyla İsmier Özcengiz’in Türkçe çevirisiyle birlikte İngilizce olarak da Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan Kırk Diken – Forty Thorns, Balkan Savaşı’ndan Cumhuriyet’e yeniden doğan bir Türkiye ve Milli Mücadele fonunda Adalet Hanım adında yılmaz, gözü pek bir Türk kadınının aşkının ve yaşam savaşının örnek öyküsünü anlatıyor. Adalet Hanım, yazar Ayyıldız’ın da kayınvalidesi.

Kitabın hazırlık evresinde on yıl Türkiye’nin tarihini çalıştığını belirten Judy Light Ayyıldız evliliği boyunca eşi Dr. Vedii Ayyıldız’ın annesi Adalet Hanım’ın kendisine sözel olarak aktardığı yaşam özetini ve gerçek olayları tarih temelli edebi bir roman kurgusunda bütünlemiş. Savaşın ve genç Türk Cumhuriyeti’nin Anadolu’sunu memur eşinin rotasında eteğinde çocuklarıyla kent kent gezen Adalet Hanım’ın akıllara durgunluk veren hikâyesini göreceksiniz.

Marmaris durağında Bayan Ayyıldız’a, eserin kahramanı Adalet Hanım’ın oğlu Dr. Vedii Ayyıldız eşlik ediyor.

İmza Günü : 16 Haziran 2012 Cumartesi

Point Center, Marmaris / 17.00- 19.00

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.