logo

11 Haziran 2012

‘Sosyal paylaşım sitesi’ operasyonu

Bursa’da aralarında BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım’ın da bulunduğu en az sekiz kişi “sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç işlediği” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bursa’da aralarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Ayla Yıldırım’ın da bulunduğu BDP ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) üyesi en az sekiz kişi gözaltına alındı.

Bursa’da bugün (11 Haziran) sabah saatlerinde polisler tarafından bazı evlere eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Baskınlarla ilgili alınan bilgilere göre, BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım, BDP üyesi ve HDK Bursa İl Yürütmesi’nde yer alan Selim Kaya, Zinet Kanat, Dilşah Kanat, Ahmet Getiren, Nurettin Tomris, Mehmet Cura ve Ercan Erdoğmuş gözaltına alındı. Söz konusu kişilerin ev ve işyerlerinde aramalar yapıldığı öğrenildi.

Gözaltılara ilişkin 24 saat avukatı ile görüştürülmeme kararı alındığı ve gözaltıların “sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç işlemek” gerekçesiyle yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan Bursa’da faaliyet gösteren Sarya Kültür Merkezi’ne de sabah saatlerinde polisler tarafından baskın düzenlendiği, yönetici ve çalışanlarının gözaltına alındığı bildirildi.

Kaynak: http://www.imc-tv.com/haber-sosyal-paylasim-sitesi-operasyonu-3430.html#ixzz1xUFmPdMV

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.