logo

07 Haziran 2012

Antalya’da Transfobik Eylem

Antalya’da bir grup, trans bireylerin mahallede seks işçiliği yaptığı gerekçesiyle translara karşı eylem düzenlediler. Grup, soruna çözüm bulunmaz ise ellerinde sopalarla nöbet tutacaklarını söyledi.

Antalya’nın Altındağ Mahallesi’nde bir grup, trans bireylerin mahallede seks işçiliği yaptığı gerekçesiyle translara karşı eylem düzenlediler. Havanın kararmasının ardından aileleriyle dışarı çıkamadıklarını öne süren eylemciler, ellerinde sopalarla nöbet tutacaklarını belirttiler.

“Polis yakaladıklarına ceza yazıyor”
Yaklaşık 100 kişilik grup, trans bireylerin seks işçiliği yapmasından rahatsızlık duyduklarını alkışlı eylemle dile getirdi. Havanın kararmasının ardından sokağa çıkamadıklarını iddia eden Süleyman Uçak, “Arabalarda bile fuhuş yapıyorlar. Yaz geldi balkonumuza çıkıp etrafı izleyemiyoruz. Bir şey söyledik mi küfür ediyorlar. Emniyete de gittik. Ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söylediler. Polislerimiz her gece geç saatlere kadar dolaşıyor. Polis aracını gören ortadan kayboluyor. Polis yakaladıklarına ceza yazıyor. Polis gidince onlar geri geliyor” diye konuştu.
“İçişleri Bakanlığı’na sesleniyoruz” diyen grup, soruna çözüm bulunmaz ise ellerinde sopalarla nöbet tutacaklarını söyledi.
Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.