logo

Recep Akdağ’dan “inciler”

AKP açıklamalarıyla kadınların sabrını zorlamaya devam ediyor.  Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar”  sözleriyle erkek egemen zihniyetinin ne kadar ileri gidebildiğini gösterdi

Başbakan’ın “Sezaryene karşıyım, kürtaj cinayettir, her kürtaj bir Uludere’dir” açıklamasıyla başlayan kürtaj tartışması, kadına yönelik yeni söylemlerle artarak devam ediyor.

Tecavüze uğrayan kadınların dahi yasal olarak kürtaj yaptırma hakkı kalmayacağını açıkça söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tecavüz sonrası doğan bebeğe devlet bakar diyecek kadar ileri gitti.

Yargının her geçen gün tecavüzcüleri akladığı, tecavüze uğrayan kadınlara suçlu muamelesi yapıldığı, kadın bedeni üzerinden iktidarca kirli siyasetlerin yürütüldüğü şu günlerde, tecavüz sonrası hamile kalan kadının kürtaj hakkının dahi elinden alınması birbirini tamamlıyor. Tecavüzün ve tecavüzcünün meşrulaştırıldığı bu söylemle, kadınlar tecavüze uğradıkları taktirde bile çocuğu doğurmak zorunda kalacak.  Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın tam açıklaması ise şöyle:

”Bazen ‘Annenin başına kötü bir şey gelmişse ne olacak?’ deniyor. Gerekirse öyle bir bebeğe devlet bakar. Böyle bir yasa çıkarılıp da kürtajla ilgili daha ciddi kısıtlamalar getireceksek mutlaka onun yan tedbirlerini de almak durumdayız.”

 

 

 

Kaynak:

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.