logo

29 Mayıs 2012

Eco Fest İstanbul

Dünyadaki Ekolojik Festivalleri araştırırken,  Türkiye’den örnek bulamamıştık. Haber başlığındaki logo bizler için müjdeli bir haber veriyor,  çok yakında bizim de bir Ekolojik Festivalimiz olacak.

Türkiye’nin ilk geniş tabanlı, uluslararası ekoloji festivali olan EcoFest İstanbul, 8 Haziran 2012 tarihinde Küçük Çiftlik Park’ta hayata geçiyor. Festival 3 gün boyunca( 8-9-10 Haziran) pek çok renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Ecofest İstanbul ekibi festivalin amacını kısaca şu şekilde özetliyor:

Üretimden tasarıma, gıdadan enerjiye dek yaşamın her alanında çevre bilincini, doğa dostu ve sürdürülebilir yaşam kültürünü, ses getiren yaratıcı etkinlikler aracılığıyla geniş kitlelerle paylaşmaya yönelik uluslararası bir kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projesidir.

Festivalde Sizleri Neler Bekliyor?

Çok yönlü zengin içeriği ve ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlayan firmaların da yer alacağı organizasyonda, birbirinden güzel sürprizler sizleri bekliyor.  Yurtiçi Kargo ana sponsorluğu ve Şişli Belediyesi’nin mekan ve lojistik desteğiyle festivalde etkileyici tematik konserlerden ‘açık mutfak’ etkinliklerine, ekolojik defilelerden çocuk atölyelerine, atıklarla üretilen sanat eserlerinden renkli sokak gösterilerine ve enstalasyonlara dek Nişantaşı caddelerine de yayılan pek çok şenlikli sosyal paylaşıma zemin oluşturacaktır. Festivalin detaylı programını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Sebzelerden ürettikleri aletlerle müzik yapan dünyaca ünlü Viyanalı grup “The Vegetable Orchestra”, ABD’li şef ve perküsyon ustası Adam Rudolpf yönetiminde sahne alan “Organic Orchestra”, atık malzemelerle müzik aletleri yapan ve çalan İsrail’li sanatçı Gil Bohadana, açılış konserini gerçekleştirecek olan Babazula, beden perküsyonu grubu KeKeÇa ve Gitarcafe Sanatçıları Ecofest’in başlıca müzik etkinliklerine imza atacaklar.

CMS İstanbul, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen en geniş kapsamlı ve özgün müzik projelerinden biri olan ISCMS 2010’un yaratıcıları tarafından kurulmuş uzun soluklu bir proje geliştirme platformudur.

Ecofest İstanbul;  Yeşil Platform ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Çevre, Enerji ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi  işbirliğiyle CMS İstanbul tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yeşil Platform olarak festivale elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz ve bu desteği festival sırasında da sürdüreceğiz. EcoFest’i  kaçırmamanızı öneririz fakat gelemeyenler için festival alanındaki Blog Köşesi’nden etkinliklerle ilgili sürekli olarak sizleri haberdar edeceğiz.

EcoFest İstanbul’u twitter’dan takip ederek davetiye de kazanabilirsiniz: @EcoFestISTANBUL

Kaynak:

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.