logo

29 Mayıs 2012

BDP’lilere ‘kalleş’ dedi

Son dönemde hakaretlerinin dozunu iyice arttıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP’lilere “kalleş”, “ceset avcısı” ve “kanla besleniyorlar” dedi. Erdoğan, “Türkiye bir hukuk devletidir. BDP’li, PKK’lı kalleşlerin “Benim askerimi arkadan vurarak şehit ettiği bir ülke değildir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Hula katliamında suçu Esad güçlerine atan Erdoğan, “Sabrın da bir sınırı vardır. İnşallah BM Güvenlik Konseyi’nin de sabrının sınırı vardı. Bu katliamlar açıkça dünyayla dalga geçmek, rest çekmektir” diyerek bir kez daha müdahale çağrısında bulundu.

AKP’nin Dersim, 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan üzerindeki karanlığı kaldırdığını öne süren Erdoğan, hak ve özgürlükleri kendilerinin genişlettiğini öne sürdü.

Erdoğan, “Biz devletin diliyle değil, milletin diliyle konuşuruz. Devleti şamar oğlanına çevirenlere çanak tutmayız” dedi.

“Terörle mücadelede vahim hatalar yapıldı” diyen Başbakan “Çoban sandık, o yüzden teröristi vurmadık’ diyen generalle haftalarca alay ediliyor. Aktütün’de 25 yavrumuz şehit oldu” dedi.

“Uludere’de o kadar hassasiyetiniz olsaydı tabutların üzerine terör örgütünün renkleriyle sardırmazdınız” diyen Erdoğan, Kürt halkının renkleri olarak benimsediği sarı-kırmızı-yeşili “terör örgütünün renkleri” olarak niteledi.

“Terörle mücadelede CHP’nin tavrı BDP’ye terörde güç vermektedir” diyen Erdoğan, BDP’ye “ceset avcısı” dedi. “Uludere’yle istismar edenler 30 yılda kaybettiğimiz 40 bin canı hiç umursamazlar” diyen Başbakan “Dikkat ederseniz kaçakçıların hiçbiri bombalara basmıyor. Harita kimlerin elinde olabilir. Bu haritayla bombaların üzerine basmıyor, rahatça gidip geliyorlar. Bakın burası çok hassas. Bu iş, hassas ve gerilimli bir iş. Uludere için ‘Hatadır’ dedik, kaç kere diyeceğiz. Otomota mı bağlayacağız. Bütün zorluk, tehdit, tehlikelere rağmen terörle mücadele demokrasi, hukuk ve insan haklarını çiğneyemez diyoruz. Biz hiçbir hatayı örtmeyiz. Ama yargısız infaz da yaptırmayız. Bu nedenle soruşturmanın bitmesini beklemek en doğrusudur” dedi. “Terör örgütünün ve BDP’nin istismarını anlarız” diyen Erdoğan, CHP’nin, medyanın ve uluslararası medyanın istismar etmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Erdoğan Wall Street Journal’a da “Sen nereden gocundun? Olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermek niye” dedi.

Uludere’de yapılması gerekenleri devletin misliyle yaptığını öne süren Erdoğan Uludere’yle ilgili olarak adli, idari sürecin devam ettiğini belirtti.

Erdoğan, “Türkiye bir hukuk devletidir. BDP’li PKK’lı kalleşlerin benim askerimi arkadan vurarak şehit ettiği bir ülke değildir. Hata yapan bedelini öder, ödüyor. Yargısız infaza müsaade etmeyiz. Uludere’nin 6 ay gündemde kalmasından kim rant elde ediyor” dedi. “Herkes yargı sürecine saygı duymak zorundadır” diyen Erdoğan, Uludere üzerinden sistemli bir operasyon yürütüldüğünü öne sürdü.

BDP’nin gençlerin kanıyla beslendiğini öne süren Erdoğan, CHP’nin de akıl tutulması yaşadığını belirtti. Erdoğan,  “Oyuncak olan medyaya inat, samimiyet ve cesaretimizle çözüm için mücadeleye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak:

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.