logo

26 Mayıs 2012

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yiğit Bulut protestolarla karşılandı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yiğit Bulut protestolarla karşılandı

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde “Öğrenci Konseyi”nin düzenlediği ve sosyal paylaşım sitelerinde “Gidiş-dönüş ücretsiz olup AKP’nin düzenlediği bir etkinliktir” şeklinde duyurulan etkinlik üniversitelilerce protesto edildi.

Yiğit Bulut ile Türkiye Gündemi başlıklı panele konuşmacı olarak gelen Bulut, Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu girişinde ve salon içerisinde protestolarla karşılandı.

Yiğit Bulut’un ellerinde şemsiyeler olan korumalar gözetiminde salona alınması dikkat çekerken, üniversiteliler tarafından konferans salonuna girişi sırasında “AKP defol üniversiteler bizimdir” , “AKP’den hesabı gençlik soracak” sloganları atıldı.

Panele girmek isteyen üniversiteliler salona alınmazken, içeriye giriş neye göre hazırlandığı belli olmayan listeye göre yapıldı. Günler öncesinden afişlerle duyurulan etkinliğe, sahte davetiye sistemiyle alınmasını teşhir eden öğrencilere çok geçmeden ÖGB saldırdı. Yaşanan arbedede çok sayıda öğrenci darp edilirken, kadın öğrenciler güvenlikler tarafından yerde sürüklendi. Yaşanan saldırı sonucu darp raporu alan üniversiteliler yaşanan bu saldırının takipçisi olacaklarını belirttiler.

Yiğit Bulut panel bitimi salonun arka kapısından çıkarıldı.

Kaynak: 

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.