logo

26 Mayıs 2012

Erdoğan’ın dünyası: Her Kürtaj bir Uludere

Dün “Kürtaj cinayettir” diyen Başbakan Erdoğan fikir dünyasından “ilginç” noktaları halkla paylaşmaya devam ediyor. Erdoğan bugün de aile planlamasını sinsice bir plan olarak değerlendirdi ve “Kürtaj Uludere’dir” dedi. Erdoğan’a kadın örgütleri tepki gösterdi.

ERDOĞAN’IN DÜNYASINDA AİLE PLANLAMASI: MİLLETİ DÜNYA SAHNESİNDEN SİLMEK İÇİN SİNSİCE BİR PLAN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi’nde konuştu. Aile planlaması gibi kampanyaların ülke nüfusunun artmaması için planlı yapılan şeyler olduğunu öne süren Erdoğan “Bununla bu ülkenin nüfusu bir yerde durduruluyor. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Anne karnında bir yavruyu öldürmenin doğumdan sonra öldürmeden ne farkı var soruyorum sizlere. Bunun mücadelesini hep birlikte vermeye mecburuz. Bu milleti dünya sahnesinden silmek için sinsice bir plan olduğunu bilmek durumundayız, asla bu oyunlara prim vermemeliyiz” dedi.

ERDOĞAN’IN DÜNYASINDA KÜRTAJ: ULUDERE KATLİAMI!

Cinayet tanımlamasına tepki gösterenleri de hedefe koyan Başbakan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi’nde şöyle konuştu: “Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz Uludere diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere’dir diyorum.”

ERDOĞAN’IN DÜNYASINDA SEZARYEN

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı Eylem Programının Uygulanmasına İlişkin 5’inci Uluslararası Parlamenterler Konferansı’nda “Sezaryen doğuma karşı olan bir başbakanım. İki, kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz. Elbirliği içinde olmaya mecburuz” diye konuşmuştu.

ERDOĞAN’IN DÜNYASINDA KÜRT SORUNU

Erdoğan’ın dünyasında Kürt sorununa ilişkin fikirler de 1990 model. Kürt sorununun bittiğini ancak Kürt vatandaşların sorunları bulunduğunu söyleyen Başbakan, ”Bu meselenin çözüm yoluna girmesinden sadece terör örgütü, sadece onun siyasi uzantıları değil bu meselenin çözülüyor olmasından bazı ülkeler rahatsız, bazı çevreler rahatsız, bazı odaklar rahatsız. Sadece silah tüccarları değil terör örgütünü bir taşeron olarak kullanan, terör örgütüne ihale veren ülkeler, çevreler Türkiye düşmanları bundan rahatsız” dedi. 

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.