logo

22 Mayıs 2012

23 Mayıs’ta kamuda GREV var !

Hükümetin teklif ettiği ücret zam teklifine kamu çalışanları 23 Mayıs çarşamba günü yapacakları grev ile cevap verecekler.

Kamu emekçileri insanca yaşam mücadelesine devam ediyor. Hükümetin yüzde 3+3 oranındaki ücret zam teklifine büyük tepki gösteren kamu çalışanları 23 Mayıs’ta yapacakları greve hazırlanıyor.

AKP hükümetinin kamu çalışanlarına dayattığı düşük zam teklifine sokakta yanıt verecek KESK ve Kamu-Sen’in işyerlerindeki çalışmaları hızlandı. KESK İstanbul Şubeler Platformu da bugün İstanbul’daki grevin programını açıkladı.

23 Mayıs çarşamba günü KESK üyeleri İstanbul’da saat 12.30’da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi önünde ve Sirkeci’de buluşacak. Sirkeci ve Çapa’dan Beyazıt Meydanı’na yürünecek.

Hükümet dalga geçiyor, greve destek büyüyor

Hükümetin dalga geçercesine teklif ettiği süt ve yoğurt yardımından sonra bugün de zam teklifini yüzde 3 + 3’ten yüzde 3,5 + 3,5’a revize etmesi üzerine KESK üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Bakanlık önünde polis engeliyle karşılaşan KESK üyeleri ile polis arasdına ufak çaplı bir arbede yaşandı. Arbedenin aradınan KESK üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önündeki yolu trafiğe kapattı ve bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını KESK Genel Başkanı Lami Özgen okudu.

Grevli toplu sözleşme, İnsanca yaşayacak bir ücret, güvenceli istihdam, kadın emekçilere pozitif ayrımcılık ve baskıların son bulması talepleriyle greve gidecek olan kamu çalışanlarına destek de artıyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) ziyaret eden KESK heyetine meslek örgütü temsilcileri aktif destek sunacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: TURNUSOL

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.