logo

İzmir’de “Kardeşlik Türküleri”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Kardeş Aile” projesinde yer alan ailelerin oluşturduğu “Kardeşler Korosu”, bahar konserinde izleyenleri coşturdu. Projeye katılan ailelere hitap eden Türkegül Kocaoğlu, “Sizler bu büyük başarının kahramanları olarak kendinizle gurur duymalısınız” dedi.

İç göçün yarattığı sorunları hafifletmek ve kente göçle gelen ailelerin uyum sürecini sancısız geçirmelerini sağlamak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Kardeş Aile Projesi’nin başarılı uygulamalarından biri olan “Kardeşler Korosu” bahar konseri verdi. Kardeşler arasındaki bağları güçlendirmek ve ortak paylaşımı artırmak amacıyla kurulan “Kardeşler Korosu”, İsmet İnönü Sanat Merkezi ‘nde Koro şefi Derya Yanardağ yönetiminde verdiği Türk Halk Müziği konseri ile katılımcılara coşku dolu bir gece yaşattı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu’nun da izlediği gecede, farklı yörelerden derlenen birbirinden güzel türküleri seslendiren koro, davetlilerden büyük alkış aldı.

Konserden önce bir konuşma yapan Dr. Kocaoğlu, “İzmir’de gerçekleştirdiğimiz bu kardeşlik tablosu, göç olgusunu yaşayan, tüm kentlere örnek oluşturmalı. Sizler de bu büyük başarının kahramanları olarak kendinizle gurur duymalısınız” dedi.

Öte yandan Kardeş Aile Projesi kapsamında “ Güven Adasına Yolculuk”, “Düşün Peşinde” ve “ Haksız mıyım?” eğitim programları alan 60 Kardeş Aile çocuğu, sertifikalarını konser öncesinde düzenlenen törenle aldı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.