logo

17 Mayıs 2012

İBB TRAFİK OMURİLİK FELCİNE DUR DİYECEK

Engellilerin ürettiği boyunlukları her aracına yerleştirecek olan İBB Trafik Müdürlüğü, kazalarda ilk yardım konusunda da eğitim aldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği atölyelerinde engellilerin üretimini gerçekleştirdiği ve ilk yardım ekipmanları arasında olması gereken BOYUNLUKLAR, bundan böyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü araçlarında yer alacak.

İBB Trafik Müdürlüğü Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen törende boyunlukları teslim alan personele boyunluğun kullanımı hakkında da kısa bir bilgi veren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, “Boyunluk takılması özellikle trafik kazalarında olmak üzere her türlü yaralanmada omuriliğin zarar görmemesi için atılacak ilk adım olmalı. İBB Trafik Müdürlüğü’ne bu katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

İBB Trafik Müdürü Necip Ertaş ise müdürlük olarak İstanbul’un her köşesinde görev yaptıklarını belirterek, “Bütün personelimizin bu ve benzeri durumlarda neler yapmaları gerektiğini anlatmak ve boyunluğun önemini bildirmek artık bizlerin görevi. Kimsenin ihtiyacı olmamasını dilemekle birlikte hayatımızı sağlıklı devam ettirmek için elimizden geleni yapmamız gerek” dedi.

Daha sonra bütün personele boyunluklar dağıtıldı ve engellilerin trafikte karşılaştığı sorunlar hakkında bir sunum yapıldı.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.