logo

Serra Yılmaz Uçan Süpürge’den ödülünü aldı

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin Bilge Olgaç Başarı Ödüllerinden ikincisi pazartesi akşamı Serra Yılmaz’a verildi.

Festival kapsamında 10 Mayıs’taki açılış gecesinde gerçekleşen ödül törenine Fransa’da sahnelenen tiyatro oyunu dolayısıyla katılamayan Yılmaz’a ödülü “Serra ile Ayaküstü” etkinliği ile takdim edildi.

Tiyatro ve sinemanın efsane oyuncusu Serra Yılmaz, Ankara’nın efsane radyo programı Modern Sabahlar ile birlikte Alman Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluştu. “Serra ile ayaküstü” etkinliğine Radyo ODTÜ Modern Sabahlar programından Ege Kayacan, Fahri Öğünç ve Oktay Demirci eşlik etti.

Ege Kayacan’ın “ödülü aldığınızı öğrendiğiniz anı anlatır mısınız?” sorusuna Serra Yılmaz; “bazı anlar vardır, bu işi bırakıp başka bir şeyler yapayım diye geçiririm aklımdan, işte tam böyle bir anda Uçan Süpürge’den bu yıl festivalin Bilge Olgaç Başarı Ödülü’nü aldığım haberi geldi. Elbette çok heyecanlandım.” yanıtını verdi.

İzleyicilerden gelen “ev içi şiddeti nasıl sonlandırırdınız?” sorusuna Yılmaz’ın “hadi hep beraber gidelim ve parlamentoyu işgal edelim” cevabı ise alkış topladı.

Ayaküstü sohbet, Uçan Süpürge’nin Serra Yılmaz için hazırladığı ve dostlarının O’nu anlattığı sürpriz filmle devam etti. Sinemadan, tiyatroya, yemekten, gündelik hayata iki saat boyunca izleyicilerle sohbet eden Serra Yılmaz, ödülünü Uçan Süpürge ekibinden aldı.

Kaynak: Uçan Süpürge

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.