logo

İstanbul’da eş zamanlı 1 Mayıs baskınları: 60 Gözaltı

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarında Şişli’de bazı banka ve dükkanlara saldırdığı ileri sürülen 60 kişi bu sabah düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Habertürk’te yer alan habere göre, olaylar sırasında çekilen MOBESE ve polis kamerası görüntülerini inceleyen Terörle Mücadele Şubesi’ne bağlı polisler, olaylara karıştıklarını iddia ettikleri 60 kişiyi sabahın erken saatlerinde gözaltına aldılar.

Gözaltına alınanların Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Anarşist Faaliyet’ten yapılan açıklamada bu sabah saat 05.00 sularında Kadıköy Paylaşma ve Dayanışma Derneği’ne, 26A Kolektifi’nin Taksim’deki kafesine ve birçok anarşistin evlerine eş zamanlı operasyon düzenlendiği duyuruldu.

Anarşist Faaliyet, Paylaşma ve Dayanışma Derneği’ne kar maskeli ve uzun namlulu silahlı özel timler tarafından yapılan baskında dernekte bulunan kişilerin direnmesi sonucu kısa süreli arbede yaşandığını, daha sonra dernekte bulunan kişilerin gözaltına alındıkları, bilgisayar, hard disk ve belgelere el konulduğu ifade edildi.

Kaynak: Bianet

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.