logo

14 Mayıs 2012

Arlarında rütbeli askerlerinde olduğu 20 kişi tutuklandı

İzmir’de aralarında rütbeli, muvazzaf askerlerinde bulunduğu 20 kişi “fuhuş”, “şantaj”, “insan ticareti”, “özel hayatın gizliğini ihlâl” gibi iddialarla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

İzmir’de “fuhuş”, “şantaj”, “insan ticareti”, “özel hayatın gizliğini ihlâl” gibi  suçlara karışaraları gerekçesiyle aralarında rütbeli askerlerin de olduğu 20 kişi tutuklandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1,5 yıl süren takibin ardından 11 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, insan ticareti, fuhuş, askeri personelin uygunsuz görüntülerini çekerek bu kişilere şantaj yapmak, askeri bilgilere ulaşmak, suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak iddialarıyla dokuzu muvazzaf asker 27 kişi gözaltına alındı.

Şebekenin fuhuş ayağını oluşturduğu ileri sürülen 2’si kadın 11 kişi, öncelikle adliyeye sevk edildi, yedisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suç örgütü yöneticileri ve muvazzaf askerlerin de aralarında bulunduğu 16 kişi ise emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye gönderildi. Adliyeye çıkarılan şüphelilerden 13’ü nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı, 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kaynak: http://www.imc-tv.com/haber-arlarinda-rutbeli-askerlerinde-oldugu-20-kisi-tutuklandi-3119.html#ixzz1upgDw9j0

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.