logo

5.Bus Buluşması

Bugüne kadar dört farklı noktada bir araya gelen klasik Volkswagen sevdalıları bu yıl da Orhangazi İznik Gölü kıyısında olacaklar.

’nin organizasyonu ile 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 5. Geleneksel Bus Buluşması duyurusunda şunlar denildi:

Türkiye’deki buslar (Volkswagen minibüsler/karavanlar) ve Vosvoslar mutlaka yılda bir kez bir araya geliyorlar. Yurtdışındaki birçok ülkede gerçekleşen festivallerle benzer özellikler taşıyan, ama içerisindeki aktivitelerle farklı bir noktada olan Türkiye’deki Bus Buluşması’nın bu yıl beşincisi gerçekleşiyor.

Bugüne kadar dört farklı noktada bir araya gelen klasik Volkswagen sevdalıları bu yıl da yine farklı bir yerde, Orhangazi – İznik Gölü Kıyısı’nda olacaklar. Mevcut kayıtlara ve geçmiş yıllardaki tecrübelerimize dayanarak bu yıl 200’e yakın aracın, 500 dolayında kişinin alana giriş yapması bekleniyor.

Bu yıl ilk kez Yunanistan’dan katılımcılar da buluşmada yer alacaklarını belirterek kayıtlarını yaptırdılar. Bu katılım gerçekleşirse buluşmamız kendiliğinden ‘Uluslararası’ boyut kazanmış olacak ki bu da bizim için övünç kaynağı. Bunun dışında Türkiye’nin birçok ilinden de katılımların olacağı kesin. Buluşmamız rengârenk olacak şüphesiz…

Yılda sadece bir kez gerçekleşen bu özel gün için araçlarını hazırlayanlar, buluşmada bir araya gelip hasret giderenler, ortak masa kuranlar bizler için çok önemli. Dile kolay sadece bu buluşma için yollara düşülüyor.

Buluşmamızda Türkiye’deki tüm dernek ve oluşumlara açık stand alanlarımız ve ikinci el parça paylaşım alanının yanı sıra tavla turnuvası, hatıra piyangosu, kamp ateşi, ritm atölyesi, İznik Gölü kıyısında bisiklet turu ve canlı müzik gibi aktivitelerimiz de her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleşecek.

www.busbulusmasi.com

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.