logo

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin bu seneki programı açıklandı. Biletler Kızılırmak Sineması ve mybilet.com’da.

15. Uçan Süpürge

Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor!

 

Festivalin açılış töreni 10 Mayıs gecesi Devlet Opera ve Balesi salonunda yapılacak. Tören 20.30’dan itibaren Habertürk televizyonundan canlı yayınlanacak.

Bu seneki Uçan Süpürge Onur Ödülü’nün sahibi Hale Soygazi, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’nin sahipleri Füsun Demirel ve Serra Yılmaz, ödüllerini açılış töreninde alacaklar.

Modern Dans Topluluğu’nun gösterisiyle başlayacak açılış töreninin sunucusu, sinema oyuncusu Serap Aksoy olacak.

 

Bu yıl 41 ülkeden 115 filmle perdelerini açacak olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin 15 bölümden oluşan programını sinema dünyasının sevilen yüzleri tanıtacak.

Belçim Bilgin, Deniz Türkali, Derya Alabora, Lale Mansur, Gülsen Tuncer, Güler Ökten, Suna Selen, Mine Soley, Nilüfer Aydan gibi oyuncular; Biket İlhan, Emel Çelebi, Canan Gerede, Leyla Özalp, Seçkin Yasar gibi yönetmenler açılışta sahnede olacak.

 

Uçan Süpürge, geçtiğimiz ay yaşamını yitiren senarist ve oyuncu Meral Okay’ı da unutmadı. Dünyaca ünlü sanatçımız Sema, Meral Okay için seçtiği bir parçayı açılış gecesinde seslendirecek. Gecede ayrıca Yıldız İbrahimova, Belkıs Özener ve Rojin de en sevilen şarkılarını söyleyecek.

Bilgi için: festival.ucansupurge.org

 

 Açılış Töreni

10 Mayıs Perşembe, 20.30, Devlet Opera ve Balesi, Ulus-Ankara

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

0312 427 00 20

Kızılırmak Sineması programı için buraya tıklayın.

Goethe Institut programı için buraya tıklayın.

Film açıklamaları için buraya tıklayın.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.