logo

ZAZ Konseri 29 Haziran’da

Zaz 29 Haziran’da Babylon Aya Yorgi’de

 Geçtiğimiz yıl ilk defa ülkemize gelen Zaz’ın konser biletleri kısa süre içinde tükenmiş ve çok büyük ilgi görmüştü. 

1 Mayıs 1980 doğumlu İsabelle Geffroy…. 2007 yılından bu yana dünya onu Zaz ismi ile tanıyor. Müzikle tanışması 5 yaşında girdiği konservatuarda aldığı solfej, keman, piyano gitar dersleri ile oluyor Zaz’ın. 11 yaşına kadar konservatuara devam ediyor. Ardından Bordeaux’ya taşınıyorlar. Müzikle yeniden haşır neşir olmaya başlaması 2000 yılında kazandığı burs ile gittiği CIAM ’da oluyor. 2001 yılında ilk grubu olan Fifty Fingers’da solistlik yapmaya başlıyor. Bunu izleyen dönemde caz, bask, endülüs, latin, küba, afrika ritimlerini harmanlayan çeşitli gruplarda solistlik yapıyor.

2002 yılında latin-rock grubu Don Diego’nun solisti oluyor. Zaz ismini de bu dönemde alıyor. İsabelle’e göre ZAZ A’dan Z’ye müziğin tüm sesleri demek ya da tam tersi yani Z’den A’ya.

2006 yılında Paris’e taşınıyor ve pek çok cafede, kabarede, piyano barda şarkı söylüyor. Daha özgür çalışmak istediği dönemlerde Montmartre sokaklarında da şarkılar söylüyor. Sokakların divası 2007 yılında prodüktör ve besteci Kerredine Soltani ile tanışıyor. Soltani o dönemde hafif kısık sesli bir kadın vokal arayışı içinde olduğundan Zaz’ı bulunca kaçırmıyor. Tanışmalarının ardından da Zaz için “Je veux”yü besteliyor.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.