logo

Doğançay Müzesi 8. Resim Yarışması

Türkiye’nin ilk kişisel Modern Sanat Müzesi olan Doğançay Müzesi, kurulduğundan bu yana İlköğretim çağındaki çocukların sanata ilgilerini arttırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmalarının sekizincisini gerçekleştiriyor.

Yarışmayı farklı konu başlıklarıyla gelenekselleştiren Doğançay Müzesi, İstanbul’daki bütün ilköğretim okullarını kapsayan 8. İlköğretim Okulları Resim Yarışması’nın bu yılki konusunu, “İstanbul’da Kış” olarak belirledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve duyurusu Şubat ayında yapılan yarışmanın jürisi Ressam Burhan Doğançay, Ressam Prof. Dr. Adnan Çoker, Ressam Doç. Dr. Güngör Taner, Galeri Baraz Yöneticisi Yahşi Baraz, Küratör Mehmet Lütfi Şen ve Ressam Resul Aytemur’dan oluşuyor.

Son teslim tarihi 11 Mayıs 2012 olan yarışmanın sergi ve ödül töreni, Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yarışmanın şartnamesi şöyle:

1. Doğançay Müzesi 8. İstanbul İlköğretim Okulları Resim Yarışması 3., 4., 5. sınıf ve 6., 7., 8. sınıflar olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

2. Her iki kategoride de birincilik, ikincilik, üçüncülük ve 3 mansiyon ödülünün yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü verilecektir. Ayrıca resimleri sergilemeye hak kazanan öğrenciler de Sergileme Ödülü alacaklardır.

3. Öğrenciler, “İstanbul’da Kış”ı özgürce resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50×70 cm.’den daha büyük olmayacaktır.

4. Resimler 11 Mayıs 2012 tarihine kadar, yarışmaya iştirak eden her okul adına topluca bir dosya içerisinde Doğançay Müzesi’ne kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir.

( Doğançay Müzesi Balo Sokak No: 42 Beyoğlu – İstanbul Tel: 0212 244 77 70 – 71)

5. Her resmin arkasına; resim sahibi öğrencinin adı, soyadı, yaşı, sınıfı, okul adı, irtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası) okunaklı ve düşmeyecek şekilde yazılacaktır.

6. Yarışma sonuçlarının duyurulması ve ödül töreni 2012 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacaktır. Tören sonrası Cemal Reşit Rey Fuayesinde ödül alan eserlerden oluşan bir sergi açılacaktır.

7. Resimler, sergi bitiminden sonra 30 Haziran 2011 tarihine kadar Doğançay Müzesi’nden teslim alınacaktır. Aksi takdirde resimlerle ilgili sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.