logo

04 Mayıs 2012

İzmir’in kızlarından peş peşe 11. zafer

Eskişehir’deki Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5’i altın, 2’si gümüş ve 3’ü bronz olmak üzere toplam 10 madalyayla, 11. kez şeref kürsüsünün “zirvesine” tırmandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan Güreş Takımı, üst üste 11. kez Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı. 200 sporcunun yer aldığı Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na 11 güreşçi ile katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan Güreş Takımı’ndan 49 kiloda Selenay Dokgöz, 52 kiloda Nuray Karadağ, 56 kiloda Derya Bayhan, 60 kiloda Cemile Unudan ve 65 kiloda Aslı Tuğcu birinci olarak altın madalyaya ulaştı. 42 kiloda İlkay Koçlan ve 65 kiloda Nurşen İmran gümüş madalya alırken, 46 kiloda Sercan Kotaz, 60 kiloda Buse Tosun ve 70 kiloda Beste Altuğ bronzda kaldı. İzmir temsilcisi topladığı 66 puanla takımlar sıralamasında da zirvede yer aldı. Şampiyonada 40 puanlı Burdur Emniyet ikinci, 35 puanlı Karabük Ovacık Gençlikspor da üçüncü oldu.

Milli Takım’da da görev yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Antrenörü Şenay Karaman, alınan başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Sporcularımızı yürekten kutluyorum. Altyapıya yıllardır verdiğimiz emeklerin karşılığını alıyoruz. Bu şampiyonlukla 25 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek uluslararası turnuvada ülkemizi temsil edeceğiz. Burada da başarılı sonuçlar almak amacındayız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.