logo

AHŞAP HEYKEL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!

 

AHŞAP HEYKEL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!

 
Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan  14-23 Mayıs 2012 tarihleri arasında Muğlalı sanatseverler ile buluşuyor.

 

 

 

 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sınırsızlık Meydanında gerçekleşecek olan sempozyuma Türkiye ve Dünya’nın çeşitli yerlerinden altı sanatçı katılıyor.
Sempozyum sırasında kestane ağaçlarından heykeller üretecek olan sanatçılar Polonya’dan Karolina Ewa Krajcarz, Piotr Idzi, Çek Cumhuriyeti’nden Terezie Regnerova, Tomas Krivy ve Türkiye’den Nilüfer Aktarıcı ve Özgür Önurme olarak belirlendi.

2010 ve 2011 yıllarında düzenlenen sempozyumda 13 adet ahşap heykelin yapıldığını belirten Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “ Bu güne kadar yapılan heykeller, kent merkezinin en büyük kültür mekanı olan Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde sergilendi. İki yıl boyunca sergilenen heykellerimizi bu yıl, kent içinde kentli ile günlük hayat koşuşturmacası sırasında buluşabilecekleri noktalara yerleştirmeye başladık. Aynı şekilde yeni sanatçılarımız tarafından ortaya çıkarılacak heykeller de kent merkezimizde yerlerini alacak.” açıklamasında bulundu.
Sempozyumun ayrıca “Kültür-Sanat Kenti: Muğla” olarak yerleşmeye başlayan kent markasını da pekiştirdiğini belirten Başkan Gürün “Doğal güzelliklerimizi, kültür-sanat ögeleri ile birleştiren sempozyumumuz hemşerilerimizin yoğun katılımı ve ilgisi ile renkleniyor. Hemşerilerimizden gelen destek sempozyumumuzun gelenekselleşerek köklenmesini sağlamıştır.” dedi.
14 Mayıs 2012, Pazartesi günü, Saat 16:00’da Sınırsızlık Meydanında açılışı yapılacak olan ve vatandaşların yapım süreçlerine tanıklık edeceği Muğla III. Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu; çağdaş drama gösterileri, müzik dinletileri, sanatçılarla söyleşiler ve resim work-shopları ile Muğla Merkez’i şenlik alanına dönüştürecek.


Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.