logo

02 Mayıs 2012

Ultraslan’a Kötü Haber

İstanbul Valiliği, Galatasaray Ultraslan taraftar grubunun Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararlara tepki amacıyla bugün saat 16.00’da Taksim’de yapacağı yürüyüşe izin verilmeyeceğini bildirdi.
Fakat buna rağmen Ultraslan Taraftar Grubu Büyük Yürüyüşleri İçin toplanmaya devam ediyor!..
Ultraslan Taraftar Grubu Sosyal Ağlarından “ultrAslan İstediği Yerde, İstediği Zaman YÜRÜR! Demiştik… Söz Konusu Beyoğlu İse Yeri, Göğü İnleterek, GÖĞSÜNÜ GERE GERE, GURURLA YÜRÜR !” mesajını geçtiler.
İstanbul Valiliği ise kendi internet sitelerinde açıklama yaptı:”Bugün saat 16.00’da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim’e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür. Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur.Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir. Galatasaray kulübümüzün değerli taraftarlarının, yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.