logo

Erzurum’da kadın cinayeti

Erzurum’da babasının evinde kocası tarafından bıçaklanarak öldürülen Elif Karanlıkbulut’un Sığınma Evi’nde bir hafta kaldıktan sonra dilekçe verdiği, ‘kocamla barıştım’ diyerek ayrıldığı ortaya çıktı.

Erzurum Ajans’ından Cem Bakırcı’nın haberine göre önceki gün Erzurum’da babasının evinde kocası tarafından bıçaklanarak öldürülen Elif Karanlıkbulut’un Sığınma Evi’nde bir hafta kaldıktan sonra dilekçe verdiği ve ‘kocamla barıştım’ diyerek ayrıldığı ortaya çıktı. Elif’in yapılan otopside iki aylık hamile olduğu belirlendi.

Katil zanlısı koca yakalandı; “öldürmedim” dedi
Olay sonrası kaçan Ömer Karanlıkbulut ve üç yakını M.S.K., A.E., ve T. K., polis tarafından

yakalandı. Emniyet Müdürlüğü’nde 1 gün sorgulanan 4 şüpheli dün adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde “pişman mısın?” şeklindeki soruya Ömer Karanlıkbulut, “Neden pişman olayım. Ben öldürmedim ki” diye cevap verdi. Mahkemeye cinayet olayı ile ilgili azmettirdiği iddiasıyla ifade veren dayıoğlu A.E., “Ömer ile Elif sürekli kavga ederlerdi. En son Nisan ayında kavga ettiklerini biliyordum. Ömer, babası Sıddık amca ile birlikte Elif’i almak için babasının evine gidiyor. Kavga burada başlıyor. Ben başka bir şey bilmiyorum. Suçsuzum” dedi.

İfadelerin ardından Cumhuriyet Savcısı’nın tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk ettiği sanıklardan Ömer Karanlıkbulut, kasten adam öldürmek suçundan, M.S.K. ile T.K. de cinayete azmettirme iddiasıyla tutuklandı. Ömer Karanlıkbulut’un amcaoğlu A.E. ise delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Sığınmevine yerleşirildi
Yaklaşık 4 yıl önce Ömer Karanlıkbulut ile evlenen Elif Karanlıkbulut geçimsizlik yaşamaya başladı. At arabasıyla taşımacılık yapan eşi Ömer’den sürekli şiddet gördüğünü öne süren Elif Karanlıkbulut, polise şikayetçi oldu. Gözaltına alınan koca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, genç kadın 3 yaşındaki oğlu Berat ile sığınma evine yerleştirildi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Elif’i geçici olarak yanında bulunan 3 yaşındaki oğlu Berat ile sığınma evine yerleştirildi. Elif Karanlıkbulut, 19 Nisan günü ‘kocamla barıştık’ diye dilekçe vererek sığınma evinden ayrılıp babası Necati Koçak’ın evine yerleşti.

Olay günü, kayınpederinin kapısını babası Mehmet Sıddık Karanlıkbulut ile çalan Ömer

Karanlıkbulut, eşini evlerine götürmek istedi. Elif’in, “Gelmek istemiyorum, defol’ diyerek tepki göstermesi üzerine damat ile kayınpeder arasında tartışma çıktı.

Ömer Karanlıkbulut, iddiaya göre, üzerinde taşıdığı ekmek bıçağı ile Elif’i kalbinden ve göğsünden bıçakladı, araya giren kayınpederini ise yaraladı. Ağır yaralanan Elif Karanlıkbulut, kaldırıldığı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve doğum gününde hayatını kaybetti. Kocası Ömer Karanlıkbulut tarafından bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Elif’in yapılan otopsisinde iki aylık hamile olduğu belirlendi.

Kaynak : Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.