logo

Zeytinburnu’nda Fabrika Yangını

İstanbul Bakırköy  Veliefendi mahallesinde çok sayıda  işyerinin bulunduğu eski fabrika binasında çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. İş makinaları ile enkaz kaldırma ve soğutma çalışmaları devam ediyor.

Dün sabah saat 08.34 de alınan ihbarla alarma geçen İstanbul İtfaiyesi Bakırköy grubuyla 08.37’deyangına müdahale etti.  Yaklaşık 36 bin m2   alan üzerinde kurulu olan ve içinde 80’a yakın işyeri bulunan eski fabrika binası yangınına 12 ayrı itfaiye grubundan 227 personel 82 araç ile müdahale edildi.

Bugün itibaren ile soğutma çalışmaları tamamlanana kadar 80 personel 20 araç olay yerinde çalışmalarına devam edecek.

İstanbul  İtfaiyesi yangının ilk saatlerinden itibarenAHTAPOT ile denizden tüm söndürme araçlarına su takviyesi yapıldı.  Dört ayrı bölgeden sevk edilenKOCAYUSUF, Köpük Kulesi,Işık Kulesi  ve 6*6*6*afet araçlarıyla dört bir taraftan müdahale edilirken, müdahale ediliyor. 5 adet 30 – 52 metrelik merdivenler çatıdan müdahale edildi.

Yangının yayılması önlendikten sonra söndürme çalışmaları aralıksız devam etti. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı 3 adet büfe yangın süresince itfaiye ve polislere, sıcak çorba, çay, kahve, yoğurt ve kumanya dağıttı.

AHTAPOT ile sahilden su takviyesi ile birlikte 6 bin 700 metre hortum döşendi. Yangın süresince yaklaşık47 bin 100 ton su, 7 bin 625 litre köpük kullanıldı.Yangının çıkış nedeniyle ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Oluşturulan ekip incelemelerinden sonra rapor düzenleyecek.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.