logo

25 Nisan 2012

Balçova Fahrettin Altay Ege Bölgesel Amatör Ligde

İzmir Süper Amatör Ligi Play-Off karşılaşmalarında başarılı olan Balçova Fahrettin Altay, gurubun lideri olarak Ege Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. 30 yıl sonra gelen bu başarı ilçede büyük coşkuyla karşılandı.

 

İzmir Amatör Futbolu’ nun kalbi olan Amatör Süper Lig’de top koşturan Balçova Fahrettin Altay Spor Kulübü, tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanan karşılaşmaların sonunda gurubunu lider olarak bitirerek Ege Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. Gaziemir Stadı’nda oynanan maçta Yeşilova Spor ile 1-1 berabere kalan Balçova Fahrettin Altay, şampiyonluk sevincini Balçovalılar ile birlikte kutladı. Üstü açık otobüsten vatandaşları selamlayarak çiçekler atan takım oyuncuları ve teknik heyete, Balçovalılar da sevgi gösterisinde bulundu.

Takımın oynadığı futboldan ve elde ettiği başarıdan gurur duyduğunu ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Biz spora gönül vermiş bir yönetimiz. İlçemizde 6 bin çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Balçova Fahrettin Altay Spor Kulübü de bünyemize yeni katılan bir takım. Takımdaki ekip ruhu, çalışma ve başarılı olma azmi oyuncularımızı bu başarıyı yaşattı. Tüm ekibi kutluyorum ve 30 yıl sonra gelen bu başarının daha ileri noktalara taşınmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.