logo

İzmir Balçova Adalet Meşalesi Yaktı

Balçovalılar“İzmir Adalet İstiyor” sloganıyla ellerinde meşalelerle yürüdü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun örgüt lideri, çoğunluğu belediye personeli 130 sanığın da örgüt üyesi olarak yargılandığı tarihi Büyükşehir Davası’nda, yargılananlara destek olmak için her gün bir ilçede yapılan meşaleli yürüyüş önceki akşam Balçova’da gerçekleştirildi.

Ata Caddesi’nin girişinde başlayan yürüyüşe Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, belediye ve il genel meclisi üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yaklaşık 3 bin Balçovalı katıldı. Ellerindeki meşaleler ve pankartlarla “İzmir Aziz’dir Aziz kalacak”, “İzmir Adalet İstiyor” sloganı eşliğinde harekete geçen gurup Balçova Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Meydanda kalabalığa hitap eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Biz bu akşam İzmir Adliyesi’nde haksız yere yargılandığına inandığımız ancak suçlu olduğuna inanmadığımız arkadaşlarımızın sesi olmaya geldik. Kamuyu yönetirken halkın parasını yandaşlarına haksız kazanç olarak sağladıysanız yargılanmalısınız ve en büyük cezayı almalısınız. Eğer ben de bir gün kamunun parasını kendi yandaşlarıma peşkeş çekersem beni de yargılasınlar. Ancak biz devletin parasını kendi parasından daha üstün tutan insanlarız. Aziz Bey ve çalışma arkadaşları da kamunun parasını İzmir için kullanan insanlardır. Bugün anneleri ile birlikte yürüyen 7-8 yaşında çocuklar gördüm. Eğer bir ülkede, bir kentte 7-8 yaşındaki çocuklar annelerinin babalarının elinden tutarak “Adalet İstiyoruz” yürüyüşüne katılıyorsa o ülkede adalet bitmiştir. Ama Adalet eninde sonunda gelecektir” diye konuştu. Gurup daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.