logo

Bu ülkede hırsızlık yapmak, Erdoğan’ın güvencesi altında, serbesttir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede hırsızlık yapmak, Erdoğan’ın güvencesi altında, serbesttir” dedi.

 

 

 

 

Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında yaptığı konuşmada “İnönü’nün yasaklattığı kitap, ‘’Öbür dünyaya imansız gitmemek için, bıyıklı olacaksın. Üstadının sözünü tutacaksın’ diyor. Buradan söylüyorum. Biber gazı Hükümeti’nin Başbakanı duysun. Senin üstadın Erbakan’dı. Sen sözünü tuttun mu? Tutmadın. Bu kitap sana ‘imansız’ diyor. Milletvekili arkadaşlarına bak, kaçı bıyıksız. Onlar imansız mı? İnönü bu kitabı toplattı, din kitabını değil, hurafe kitabı”

“İnönü tarafından yasaklanan ikinci kitabı Süleyman Dede diye birisi yazmış. Süleyman Çelebi’nin bildiğimiz Mevlidi değil. Bunda, ‘Sarımsaklı yemeği Çinli hiç sevmezdi fakat ev sahibini de hiç kırmak istemezdi’, ‘Bu iş Mustafa’ya doğrusu oldu merak, acaba 30 lira neden eksik bu tabak’ gibi ifadeler bulunuyor”

“Bir Mevlid-i Şerif’in bu kadar ucuzlatılmasına senin gönlün razı oluyor mu Sayın Başbakan? İnönü’nün gönlü razı olmamış, ‘Yazık, günahtır. İnsanların dini duygularını sömürmeyin’ demiş İnönü, Kur’an ayetlerinde tahrifat yapan kitabı toplatmış. Bir hurafenin önüne geçmek istemiş”

Ayrıca CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında yaptığı konuşmada Deniz Feneri davasında gelinen noktaya dikkat çektikten sonra yargı sistemini de eleştirdi ve sahte deliller üretilerek yargılama yapıldığını, avukatlara belgeler verilmediğini, savunma yapanların, yaptıkları savunmadan dolayı mahkum olduğunu söyledi

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.