logo

23 Nisan Muğla’da Bir Hafta Boyunca Kutlanacak

Bu yıl Muğla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bir hafta sürecek etkinliklerle kutlanacak.

Muğla Valisi Fatih Şahin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenecek etkinliklerle ilgili detaylı bilgi vermek adına Valilik 75.Yıl toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

 

Muğla Valisi Fatih Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bu yıl biraz daha katılımı arttırarak hedef kitle olan çocukların bayramda ne görmeyi arzu ettiklerine ve nasıl bir bayram çoşkusu yaşamak istediklerine dair bir anket yapıldığını bunu sonucunda ise bir takım başlıkların belirlendiğini söyledi.

Programın şu an son şeklinin alındığını ve program içeriğinin tamamen çocuklar tarafından belirlendiğine dikkat çekerek Vali Şahin, “23 Nisan Bayramı bu yıl Muğla’da bir hafta süresince kutlanacak. 16 Nisan’da başlayacak kutlama etkinlikleri 23 Nisan’da törenler ile sona erecek. 23 Nisan bayramının daha coşkulu kutlanmasını sağlamak için çocuklarımız tarafından belirlenen farklı etkinliklere yer verilecektir.” dedi.

Vali Şahin, “Bu etkinlikler bir hafta boyunca devam ediyor.Biz çocuklarımızın yerine geçerek onlar şunları ister diye bu etkinlikleri belirlemedik. Yani onlara sorduk onlar ne istiyorsa onu yapma gayreti içerisinde olduk. Ekip arkadaşlarıma, MELSA Müdürü İbrahim Bey’e ve milli eğitimde çalışan buna emek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bazı etkinliklerimize sponsor olan esnafımıza da teşekkür ediyorum. Bizim çocuklarımız bundan daha iyisini hak ediyor. Bu bir başlangıç bundan sonra onlar için çok daha güzel bir kısım faaliyetleri yapmak zaten bizim önemli bir görevimiz. Bunu önemsiyoruz. Bu vesile ile onlar daha çok bayram coşkusunu yaşasınlar,23 Nisan Bayramını onlar daha çok özümsesinler. Katılımcılık artsın. Bu faaliyetlerden umduğumuz amaç o.” dedi.

Eğitimin sadece okuldaki dersler olmadığını söyleyen Vali Şahin, “Çocuklara, gençlerimize özgüven vermeliyiz. Onlara belli hedefler seçtirmeliyiz. O hedeflere ulaşması için onlara yardımcı olmalıyız. Onlarla birlikte çok daha iyi bir Türkiye’yi planlamalıyız.” dedi.

Vali Şahin etkinlik programın da şunların yer aldığını belirtti;23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri 16 Nisan’da Kız Meslek Lisesi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüş ile başlayacak. Etkinlik çerçevesinde çocuk filmleri, lunapark eğlencesi, uçurtma ve model uçak şenliği, bisiklet turu, çocuk oyunları yarışması ve piknik, teknoloji tasarım ve resim sergisi, izci kampı, tiyatro, basketbol turnuvası, palyaço ve sihirbaz gösterileri. Hacivat karagöz oyunu, halı saha futbol turnuvası, sincap çocuk tiyatrosu, satranç turnuvası, çocuk balosu ve konserler yer alacak.

23 Nisan kutlamaları çerçevesinde 2 otobüs ile okullarında başarılı olan öğrenciler Çanakkale gezisine götürülecek. Öğrenciler 21-22 nisan tarihlerinde Çanakkale’yi ziyaret edecekler. Türk Yıldızları da 23 Nisan tarihinde Muğla’da gösteri sunacak. Türk Yıldızları 20 Nisan’da Muğla’da prova yapacağı açıklandı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.