logo

09 Nisan 2012

Editörden

www.medyakulubu.com, öğrenciler tarafından oluşturulan bağımsız haber ve organizasyon sitesidir.  Var olan mevcut habercilik anlayışını yıkıp habere yeni bir dil getirme ilkesiyle 10.04.2012 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Amacımız,  tarafsızlık ve eşitlik ilkesiyle; cinsel, etnik, dinsel her türlü ayrımcılık ve nefret  söylemlerine yer vermeden farklı bir habercilik yapılabileceğini göstermektir.  Bu amaçlarımızı; genç, dinamik, idealist ve gerekli altyapıya sahip bir kadroyla gerçekleştireceğiz. Ana akım medyadaki kalıplaşmış habercilik anlayışını yıkarak, habere ve haberciliğe yeni bir dil getirmek temel hedefimizdir. Hiçbir kar amacı gütmememiz bu amaçlarımızı destekleyen en önemli ilkemizdir.

Medyakulubu.com adresi bünyesinde bulunan her birey teorik olarak etik, doğru haberciliğin nasıl yapılması gerektiği ya da kötü haberciliğin nasıl yapılmaması gerektiği konusunda teorik alt yapıya sahip olup hala Türkiye’deki farklı üniversitelerin iletişim fakültesinde eğitim görmektedir.  Ana akım medya veya herhangi bir kurum için çalışmadığımızdan bağımsız ve kazanılan teorik alt yapıyla çelişmeden yapılan bir habercilik amaçlanmaktadır.  Kamuoyunun haber alma hakkına gerçek anlamda saygı ilkesiyle; kamuoyunun ne okuması ve ne düşünmesi hakkında belirleyici olmak yerine var olanı tarafsız, dengeli ve eşit bir şekilde kamuoyunun haberdar etmek anlayışı ile yola çıktık.  İnsan odaklı, hak odaklı , yurttaş haberciliği yaparken dilin kendi içinde barındırdığı iktidarın taşıyıcısı ve aktarıcısı olma özelliğinin tuzağına düşmeden  haber diline yenilik getirmeyi  amaçlamaktayız.

Güncel olaylara, gelişmelere ve yeniliklere farklı bir bakış açısıyla yeni bir soluk kazandırmayı hedefleyen  www.medyakulubu.com bu ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmeyi amaçlamıştır.

www.medyakulubu.com

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.